De flyttet sammen for to år siden til et småbruk nært sentrum. Der var det lokaler som passet godt for å innrede til et lerret- og rammeverksted.
Christian Krogstad og Hege Besvold er klar for å legge kunstverket ned i bilderammen.
Nyheter
Skrevet avTor Arne Granmo
– Ja, det viste seg at det var lokaler her som passet fint til vår virksomhet her hvor vi raskt fikk innredet et stort rom til et rammeverksted vi ønsket oss, forteller Hege Besvold mens hun viser rundt. Mange kunstnere er allerede på kundelisten, men hun og samboer Christian Krogstad ønsker seg gjerne flere og ikke minst flere private kunder også.
Dette er noen bestillinger i forskjellige formater som er klare for levering og bak for disse er det noen forskjellige rammetyper som vises.
Kunstverk
– Vi kan jo levere ferdige innrammede kunstverk og bilder i rammetyper og i format som ønskes, understreker hun. Hennes far driver også et rammeverksted i Trondheim, og hun har nærmest vokst opp med det, men tenkte ikke i ungdommen på at hun også skulle følge i farens fotspor. Nå ble det slik og de siste årene drev hun med innramming i Klæbu før hun og samboer Christian flyttet til Lundamo.
Allerede abonnent?For å fortsette å lese dette innholdet må du være innlogget med en Schibsted-konto.
Du som abonnerer på papiravisen har tilgang inkludert. Første gang du logger inn med en Schibsted-konto kan du enkelt tilknytte abonnementet ditt. Registrer ny Schibsted-bruker.
Viktig informasjon:Brukervilkår er oppdatert. For å fortsette å lese betalt innhold må du logge inn på nytt for å få godkjent de nye brukervilkårene.
Hvorfor kjenner vi deg igjen?Schibsted-konto, tidligere SPiD, er vårt digitale påloggings- og betalingssystem. Dette er en felles pålogging- og betalingsløsning for flere norske medienettsteder (Adressa, SMP, VG, Finn etc..)Hva er en Schibsted-konto?
Hei, .Det har oppstått en feil med tilgangen til dette innholdet. Feilen kan være midlertidig. Vennligst prøv noen av forslagene nedenfor og se om problemet løser seg.
Sjekk at du tillater cookies og nettleserdata fra besøkte nettsider.
Slett midlertidig data i nettleseren og prøv på nytt.