Rasmus Ladefoged hadde den største inntekta i Midtre Gauldal i fjor med halvannen million kroner. 33-åringen har for øvrig bostedsadresse i Danmark, men skatter altså til Midtre Gauldal.

Skiskytter-entusiasten Frank Røym har hoppet opp noen hakk på denne lista sammenlignet med året før.

Ny på lista er eiendomsmegler Vidar Rognes. Han er nummer åtte med en inntekt i fjor på drøyt én million kroner.

Også lakseforkjemperen Jon Kjelden sniker seg inn blant de 13 øverste i Midtre Gauldal når det gjelder inntekt

Oppsiktsvekkende er det at fjorårets suverene vinner, Agnar Østhus, ikke hadde én krone i inntekt i 2006. Da er det bra han har en solid formue å tære på.

Inntektstoppen

NavnFødselsårInntektFormueSkatt
Rasmus Ladefoged19741.521.621851.160736.445
Jakob Jensen19671.354.4829.783815.294
Frank Olav Røym19481.253.4160557.673
Frank Vidar Harstad19641.193.4910471.439
Lars Wollan Ressem19481.121.1581.888.878360.511
Gunnar Atle Killingberg19621.121.1580504.471
Gunnar Wahlstrøm Ødegaard19551.097.2740440.815
Vidar Rognes19701.066.7220456.566
Egil Joar Skjærvold19541.002.16491.307306.451
Oddmund Røttum1945955.5641.534.361264.560
Arnstein Ugland1953921.949406.186438.242
Frank Robert Hanshus1980916.2101.610.888387.431
Jon Kjelden1949896.6342.807.531324.993
Rita Charlotte Reitan Solum1965885.701797.278251.882
Kåre Strømstad1966875.9140389.609

Formuetoppen

Østhus har 62 millioner i formue

Kylling-gründeren Agnar Østhus har en formue på vanvittige 62,3 millioner kroner, og er med det suverent rikest i Midtre Gauldal kommune. Nestemann på lista er Kristian Digre med i underkant av ni millioner.

Skidronninga Marit Bjørgen har også opparbeidet seg en solid formue gjennom sine prestasjoner i langrennssporet. Rognes-jenta har en formue på nesten fem millioner kroner.

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
Agnar Bjørn Østhus194662.392.0370704.506
Kristian Digre19698.701.2950105.924
Toralf Lillerønning19468.491.211682.991345.783
Peder Lillerønning19307.642.776278.926153.817
Sidsel Berit Ballestad19455.140.020435.912171.979
Marit Bjørgen19804.958.466152.48788.234
Øystein Steen19474.729.815806.190313.027
Terje Pollestad19704.591.223221.077124.742
Ingebjørg Solem19303.872.687239.93697.899
Rune Pollestad19753.590.361306.784151.141
Odd Asbjørn Nyberg19593.373.058470.573171.649
Liv Kårstad19353.286.184510.164184.772
Ruth Paula Lillerønning19453.212.484235.162109.177
Per Folstad19253.181.465314.478114.246
Johnny Anstein Høgsteggen19623.178.728283.567115.501
NULL INNTEKT: Agnar Østhus