Sju av de ti første plassene på inntektstoppen for Skaun kommune i 2008 innehas av nye navn.

Arnstein Oddgeir Saltnes, som er innehaver på Snefugl gård og styreleder i Melhus kornsilo og mølleAB, går rett til topps i sin debut på inntektstoppen, med en inntekt på 4.063.160 kroner i 2008.

Tidligere landslagstrener i håndball, Sven Tore Jacobsen, går ned fra andre til sjuendeplass på lista, med en inntekt på 1.691.605 kroner.

Yngstemann på inntektstoppen er nykommer Dag Skjetne på fjerdeplass. Han jobber som tømrer.

Det er bare tre kvinner blant de 20 med høyest inntekt i 2008. På andreplass ligger Linn Bergljot Øvreseth Vada med 4.015.292 kroner i inntekt. Hun er også den nest yngste i toppen, med sine 31 år.

Kommunelege Margareth Selsås ligger på 14.-plass med en inntekt på 1.145.252. Elin Snøfugl står med en inntekt på 1.558.516 kroner og står på åttendeplass på lista.

- Dette er en feil på skattelisten som vil bli rettet til neste likning, fordi det står registrert et tomtesalg som skal strykes, sier Snøfugls ektemann Erik Fenstad, som har tatt kontakt med Trønderbladet.

Nr.NavnAlderInntektSkattFormue
1Arnstein Oddgeir Saltnes (Ny)554.063.1601.176.1683.686.229
2Linn Bergljot Øvreseth Vada (Ny)314.015.2921.153.7491.1753.501
3Per Tore Urdshals552.936.261954.0422.023.631
4Dag Skjetne (Ny)292.598.995741.63080.022
5Anders Steinar Ølsholm (Ny)592.271.018678.8842.073.680
6Torleif Stamsve (Ny)622.228.491656.2833.780.891
7Sven Tore Jacobsen561.691.605765.353415.135
8Elin Snøfugl (Ny)421.558.516460.1281.607.374
9Arve Røli441.448.094692.9090
10Øistein Killi (Ny)401.312.011416.8641.812.826
11Arne Storsand381.262.388425.9650
12Dagfinn Jensen491.203.107578.2300
13Lars Arne Hammer (Ny)651.169.647484.41814.233.960
14Margareth Selsås621.145.252572.8442.635.173
15Erik Olav Huseby521.139.495382.0796.074.643
16Leif Ivar Koren (Ny)591.096.407618.45228.431.684
17Csaba Laszlo Tørø461.067.784498.333307.757
18Arild Leifstad431.023.65417.8410
19Odd Steve Hustad54990.122435.3190
20Morten Olav Aarstad56987.269432.4267.052.250