Søk i skattelistene

Fullt navn:(Etternavn Fornavn)

Mest debatterte sak
Si din mening
Liker du hunder
Ja, elsker hunder
Ja, det er fine dyr
Nei
Jeg hater hunder
Jeg er redd hunder
Vet ikke
Er ikke interessert
Søk i arkivet
TV-adressa:
Fikk næringspris
Asbjørn Krogstad fikk Melhus kommunes næringspris
Fra venstre fungerende ordfører Hallgeir Solberg, Asbjørn Krogstad og kona Inger Lise samt fungerende varaordfører Bente Estenstad.
Del artikkelen på Facebook

Asbjørn Krogstad med kona Inger Lise ved sin side, tok tirsdag kveld imot årets næringspris i Melhus kommune.

Overrekkelsen skjedde i forbindelse med tirsdagens kommunestyremøte. Varaordfører Hallgeir Solberg som fungerte som ordfører i ordfører i ordfører Erling Bøhles fravær, overrakte prisen. Prisen består av et diplom og et kunstverk laget av melhuskunstneren Jarle Farmen. Kunstverket er kalt "Kjøling av en varm klode", og skal symbolisere virksomheten Krogstad har grunnlagt og som han driver med stort hell.

Asbjørn Krogstad har etablert en mekanisk bedrift på Lundamo, og den har vokst seg fra å bli etablert i en garasje til å omfatte flere store industribygg i Lundamo sentrum. Produktene leveres til offshore-industri og til forskningsmiljøet.

- Krogstad har klart å etablere en virksomhet som leverer til offshore i "kystkommunen" Melhus, sa varaordføreren.

Begrunnelsen for prisen er det engasjementet og pågangsmotet Krogstad har vist. Asbjørn Krogstad uttrykte i takketalen stor glede over å få prisen.

Tips en venn om denne saken !
 

Skriv din mening
Send meg svar
 
Gratulerer så mye!
17.03.10 - 08:01
Hyggelig å se at engsjement og pågangsmot honoreres! Gratulerer med prisen! mvh Næringsdrivende Sambygding
Av: GaulaTorget Svar på innlegget
Vel fortjent!
16.03.10 - 20:07
Dette var artig, og et velfortjent klapp på skuldra til en ambisiøs kar som har våget å satse. Asbjørn er en kjernekar, og fortjener virkelig å lykkes. Vi er mange som unner ham denne prisen. Gratulerer!
Av: Bjørn L. Svar på innlegget