Hundekjører Stine Nordvik (20) måtte snu i fjellet
- Det ble veldig heftig vær, sier Stine Nordvik. Mosjonsløpet i Tufsingsdalen ble et drama da været plutselig slo om.
- Vi startet i 10.30-tida, og det var vel etter cirka en og en halv time problemene begynte, sier Stine som lørdag kveld er trygt nede fra fjellet.
- Plutselig så vi ingenting, og hundene sporet av. Til slutt krøp jeg litt foran hundene for å se etter sporet, forteller Stine. Hun har bare unge hunder i spannet, og de fant ikke lenger fram.
Hun fikk hjelp av en deltaker med mer erfarne hunder, og det ble vendereis for Stine i likhet med de andre 35 deltakerne. - Ingen kom seg rundt løypa.
- Så du var aldri alene i stormen?
- Jo, kanskje en kvarters tid, sier Stine som tar sikte på en vellykket gjennomkjøring av løypa på søndag. Da håper hun på omtrent samme vær, for at hundene skal få den treningen og erfaringen det er å komme seg fram når fjellet viser seg fra sin mindre gjestmilde side.
- Ja, men jeg ønsker meg ikke ha riktig så ille vær da, sier Stine som til daglig jobber på Frøya-Trøya på Tiller. Hun har med seg samboer Lasse Austgarden i Tufsingdalen. De to driver kennel sammen på Fremo.
|
|



