Tips oss

Tips oss 24 timer i døgnet på 934 50 100

  • Ring 934 50 100 (telefonen er betjent hele døgnet)
  • Send e-post til tronderbladet@tronderbladet.no
  • Send SMS eller MMS med bilder til 2399, kodeord TB TIPS

Hauka mannskor til NM

For første gang arrangerer Norges korforbund NM for kor, og blant de nesten 50 påmeldte korene, har vi Gauldalens store stolthet.

Hauka mannskor er et av fire kor fra trøndelagsfylkene, som deltar i konkurransen i Oslo den første helga i november.

- Det er flott at korene slutter opp om denne nye konkurransen, sier musikkpolitisk talsmann i Norges korforbund, Rune Bergmann.

Forbundet har ifølge Bergmann arbeidet jevnt og trutt, for å få flest mulig kor til å stille i konkurransen om å bli Norges første norgesmester i korsang.

- Vi kan nå arrangere en konkurranse der flere av landets beste kor har meldt seg på, sier han.

Det blir konkurrert i flere klasser, både sakral, rytmisk, blandet, like stemmer, ungdomskor og vokalgrupper, i tillegg til a- og b-klasser.

Klassevinnerne får 10.000 kroner i premie, og de beste korene går videre til «Grand Prix-finale» lørdag kveld. Vinnerkoret får 50.000 kroner og tittelen norgesmester.

NM for kor er en videreføring av landskonkurransen for kor, som har vært arrangert av Norges korforbund siden 1998.

Disqus
Kultur

Huke og Borten med på plateutgivelse.

'Peacock Kitch' kommer fredag.

Kulturskolen med slippkonsert

Årets kulturskole-cd er ferdig.

Lanserer ny cd

Hølonda barnegospel er «Sprell levende».

Vuggesanger fra verden

Inviterer til stemningsfylt konsert ved Horg bygdatun.

Revysuksess i Budalen

Budal ungdomslag trakk fulle hus på sine revyforestillinger.

Var i Auschwitz

33 elever fra Gauldal videregående skole har vært på studietur til Tyskland og Auschwitz.

Vokser raskere enn Trondheim

Melhus, Midtre Gauldal og Skaun har prosentvis større vekst

Kulturstipendet til Sigurd Julius

Får ros for at han skaper et positivt miljø rundt musikken

Forbudt å pløye ned døde kyllinger

Gauldalsbonde har fått kritikk fra Mattilsynet

Ingen åpning denne uka

Det pågår sikring av rasstedet mellom Haltdalen og Ålen, og fylkesveg 30 blir stengt hele denne uka.